Niezwykła atmosfera

Pełna miłości, śmiechu i tolerancji.

Każdy maluch traktowany jest indywidualnie, w oparciu o swoje potrzeby. Dajemy dzieciom szansę być sobą, w rodzinnej, domowej atmosferze.

Zielone otoczenie

W otoczeniu zieleni słychać głośny śpiew ptaków oraz śmiech naszych Dzieci, które korzystać mogą nie tylko z pięknego placu zabaw ale także boiska, ekologicznego ogródka i klasy “pod chmurką”. Każdy rodzic znajdzie u nas bez problemu miejsce parkingowe.

Zdrowa dieta

Długo szukaliśmy idealnego rozwiązania i nie chcieliśmy iść na żaden kompromis! Nasze maluchy mają do wyboru: pakiet klasyczny, mały alergik, wegetariański smakosz, wegański wesołek.

Oprócz śniadania, obiadu i zupki, Dzieci dostają dwa razy dziennie zdrową przekąskę, składającą się wyłącznie z warzyw, owoców i orzechów.

Ruch i zajęcia

Codzienna gimnastyka, zajęcia z Karate, taniec współczesny, piłki z Drużyną Kangura i przede wszystkim zabawa w nieustającym ruchu. Nasze Dzieci mają również zajęcia sensoplastyczne, językowe, logopedię oraz zajęcia z komunikacji. Realizujemy podstawę programową MEN w autorski, oparty na doświadczaniu przez dzieci, sposób.

System edukacji

Inspirujemy się fińskim systemem edukacji, a Finowie mawiają, że Dzieci należy przygotować do życia a nie zdawania egzaminów.  W naszym przedszkolu zajęcia dostosowane są do możliwości i zainteresowań Dzieci a polegają głównie na doświadczaniu i rozwijaniu kreatywności.

Wspieramy alergików

Dla naszych małych alergików, komponujemy indywidualną dietę w oparciu o ich potrzeby. Zainstalowany system rekuperacji i zielone otoczenie przedszkola, pozwala oddychać czystym powietrzem.

Metoda

Naszą metodą wychowawczą jest Pozytywna Dyscyplina, której założeniem jest uczenie Dzieci tego, że są ważne, przynależne i mają prawo wyrażać to co czują. Takie podejście, pozwala nam nie tylko zrozumieć nasze Maluchy, wspierać ich naturalny potencjał, wychować ich na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych, ale przede wszystkim radzić sobie skutecznie z codziennymi trudnościami. Fundamentami pozytywnej dyscypliny są:

• pomoc Dzieciom aby czuły się przynależne i ważne w rodzinie i społeczności,
  • okazywanie Dzieciom szacunku i stawianie granic w sposób życzliwy,
  • zwracanie uwagi na to co Dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje,
  • dbanie o innych, rozwiązywanie problemów, współpraca oraz umiejętność wnoszenia wkładu do społeczności,
  • zapraszanie Dzieci do odkrywania swoich naturalnych zdolności i kompetencji.

Bazujemy na filozofii Jespera Juula, który uważa, że Dzieci są takie same jak dorośli, tyle że nie posiadają ich doświadczenia, a zamiast wychowywania, potrzebują przyjaznego przewodnictwa.

Przykładowy plan dnia

6.45-8.20             Maluszki przychodzą do Zdrowego Przedszkola. W tym czasie Dzieci mają swój czas.

8.20-8.40             Poranna gimnastyka (joga, rozciąganie, ćwiczenia ogólnorozwojowe). Wszystko na świeżym powietrzu jeśli to możliwe.

8:40-8:45             Nauka łazienkowa (zdrowe nawyki przed śniadaniem)  i przygotowanie do śniadania.

8.45-9.30             Śniadanie

9.30-9.45             Zdrowe nawyki po śniadaniu (mycie rączek, ząbków, buzi). Przygotowanie do zajęć.

9.45-11.55           Nauka i edukacja w grupach.

11.55-12.00        Przedobiadowa nauka łazienkowa i przygotowanie do posiłku.

12.00-12.30        Obiad

12.30-12.45        Zdrowe nawyki po obiedzie i przygotowanie do odpoczynku.

12.45-13.55        Grupy młodsze – odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkę. Grupy starsze – relaks przy muzyce, leniuchowanie w ogrodzie.

14:00-14.30        Zupka

14.30-15.00        Swobodna zabawa

15:00-15:15        Podwieczorek

15.15-16.00        Zabawy konstrukcyjne oraz rozwijające koordynację wzrokowo – ruchową i sprawność manualną,

16.00-17.00       Maluszki wracają do domu.

17:00                   Drzwi do przedszkola już zamykamy…Do zobaczenia i do jutra przedszkolaki !